Michálek vyzval Hilšera, aby mu přenechal křeslo v Senátu bez boje

  19:00
Nezvyklou výzvu předložil svému protikandidátovi Marku Hilšerovi v druhém kole senátních voleb Libor Michálek. Chce po něm aby se vzdal křesla bez boje proto, že jej Michálek podporoval v prezidentských volbách, když pro něj sháněl podpisy pro kandidaturu u tehdejších senátorů.

Libor Michálek - Piráti (Praha 2) | foto: MF DNES

Michálek senátorský post v obvodu Praha 2 obhajuje, kandiduje za Piráty a do aktuálního boje jde z druhého místa s necelými 16 procenty hlasů. Hilšer jich má naopak po prvním kole přes 40.

„Pokud by se mně dostalo takové pomoci resp. podpory, bylo by v rozporu s mým svědomím kandidovat proti osobě, která mě podporovala,“ vzkázal Michálek Hilšerovi na svém Facebooku.

A dodal, že už několikrát v životě obětoval svou pozici, aby se mohla prosadit spravedlnost. A že nyní by takový krok měl zvážit Hilšer.

Michálek podle svých slov v září minulého roku aktivně oslovil dobrovolníky na stánku pana Hilšera s nabídkou pomoci při shánění podpisů senátorů pro jeho kandidaturu na prezidenta.

Výsledky senátních voleb na Praze 2 najdete zde

A poté aktivně komunikoval jak s panem Markem Hilšerem, tak se senátory, u nichž byl předpoklad, že mohou pomoci ke kandidatuře kandidáta občanské společnosti. 

Hilšer si to ale nenechal líbit a označil takovou argumentaci za nesmyslnou. „S panem Michálkem jsme se sešli už letos v únoru, řekl jsem mu, že mám zájem kandidovat v tomto obvodu. Řešili jsme to i s Piráty. Všichni věděli všechno včas,“ řekl Hilšer serveru Novinky.cz.

Podotkl také, že ho mrzí, že Michálek přistupuje k takovému způsobu kampaně. „Asi se snaží vyvolávat pocit, že je to nějaká zrada. Tohle chápu jako akt zoufalství,“ prohlásil neúspěšný kandidát na Hrad.