Mezinárodní folklorní festival ovládne Frýdek-Místek

  15:58
Přípravy Mezinárodního folklorního festivalu, který pořádá statutární město Frýdek-Místek spolu s Dětským folklórním souborem Ostravička, jsou v plném proudu. Konat se bude od středy 13. června do neděle 17. června. Hlavní program se odehraje tradičně na náměstí Svobody v Místku. V případě nepříznivého počasí se páteční a sobotní program přesune do haly Polárka a čtvrteční a nedělní do Národního domu.

Tradice, veselí zábava. Takový byl folklorní festival Strážnice | foto: Jan Daněk, iDNES.cz

Návštěvníky čeká rozmanitá lidová hudba, tanec a pestré kroje z různých koutů světa. Představí se soubory z Indonésie, Mexika, Litvy, Ukrajiny a Srbska, ale také muzikanti a tanečníci z regionu. V programu festivalu má své tradiční místo koncert muzik, festivalový průvod i večerní lidové veselice, které se konají na místeckém náměstí Svobody. Připraveny jsou i taneční dílny pro veřejnost u křížového podchodu a výtvarné dílny pro děti.

„Novinkou letošního festivalu bude nedělní dopoledne věnované dětem. V zahradě Národního domu vystoupí kapela RukyNaDudy se svou unikátní pohádkou O bačovi, který falešně trúbil. Jedním z autorů a interpretů pohádky je Marian Friedl, bývalý člen Ostravičky a čerstvý držitel ceny Anděl 2017 v kategorii Folk,“ uvedla ředitelka festivalu Zuzana Mojžíšková. Změna letos čeká i čtvrteční Koncert muzik, nově se letos uskuteční v zahradě Národního domu.

Na všechny akce pro veřejnost kromě nedělního galakoncertu je vstupné dobrovolné. Vstupenky na galakoncert lze zakoupit v Turistickém informačním centru (bývalé BIC), případně v den konání v pokladně kina Petra Bezruče.

Program:

St 13. 6.

16.00 Oficiální zahájení - sál ZUŠ

Čt 14. 6.

19.30 Koncert muzik - zahrada Národního domu

Pá 15. 6.

17.30 Zahájení a vystoupení - náměstí Svobody v Místku

22.00 Lidová veselice – náměstí Svobody

So 16. 6.

9.00 Festivalový průvod – od kina PB na náměstí Svobody

9:15 Vystoupení, taneční dílny, výtvarné dílny - náměstí Svobody

22.00 Lidová veselice – náměstí Svobody

Ne 17. 6.

10.00 Pohádka pro děti – zahrada Národního domu

15.00 Galakoncert – kino Petra Bezruče (vstupné)

19.00 Oficiální ukončení - Národní dům