VIDEO: Nové sedačky lidé v metru oceňují. I přes jejich tvrdost

  18:14,  aktualizováno  19:14
Cestující od středy zkouší na lince metra C nové sedačky, a to současně s těmi původními i předchozím testovaným modelem. Redaktoři iDNES.tv se vydali mezi pasažéry metra, aby zjistili, jestli jim nové sedačky vyhovují a co si o nich myslí.

Výměnu sedaček plánuje podnik uskutečnit v rámci generální opravy vagonů, která je plánována po 20 letech provozu. Práce mají začít už v srpnu a budou trvat čtyři až pět let. Nyní Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) hledá nejlepší typ, který se bude do souprav instalovat. Jedná se již o třetí testovaný typ.

Jsou to sedačky typu Revo, které vyrábí italská firma Ruspa. Ta dodává sedadla i do jiných dopravních prostředků po celém světě. Sedačky jsou v metru nainstalovány v různém provedení. V přední části vozu jsou uspořádány příčně a bez madla, vzadu jsou pak sedačky s madlem. 

Fotogalerie

Cestujícím se na nových sedačkách většinou sedí dobře. Oceňují hlavně jejich čistotu a s trochou nadsázky se dá říct, že někteří objevili i léčebné efekty jejich tvrdosti.

 „Člověk si aspoň může při sezení narovná záda,“ uvedla jedna z cestujících na lince metra C. 

„Nové sedačky jsou zajímavé, ale těžko říct, jak budou vypadat, až bude vedro. Jestli nebudou opocené,“ obávala se další cestující.

„Pro veřejnost je samozřejmě lepší, když má možnost vyzkoušet více variant sedaček v jednom vlaku, včetně těch původních. V tomto složení je budeme zkoušet minimálně rok,“ uvedl vedoucí jednotky Správa vozidel Metro Jaroslav Kristen.

K osazení byl záměrně vybrán vůz 4271, třetí vůz soupravy číslo 4147-4148, protože ve voze 4270 té samé soupravy (2. vůz) již od června 2017 Siemens a DPP testují jiný typ laminátových sedaček od firmy MSV Interiéry.

Autoři: ,