Litoměřická tržnice u hradeb se otevírá, prošla radikální proměnou

  11:02
Městská tržnice u litoměřických hradeb prošla radikální proměnou. Z nevzhledného prostoru zaplněného převážně vietnamskými stánky s oblečením vznikla relaxační zóna s trávníky, lavičkami a místem pro příležitostný prodej domácích výrobků, výpěstků, květin či regionálních produktů.

Stavební práce jsou již hotové, na provoz tržnice si ale zákazníci musí ještě chvíli počkat. Pevné stánky začnou fungovat až poté, co bude stavební část zkolaudována. 

Fotogalerie

„Přesný termín v tuto chvíli ještě neznáme,“ uvedla vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

Už tady však mohou prodávat obchodníci s vlastními mobilními stánky, kteří dosud nabízeli ovoce, zeleninu a další výpěstky na náměstí. Prodejní místa mají vyhrazena uprostřed plochy, kde jsou místo dlažby dřevěné rošty. 

„Mohou je využívat po zaplacení poplatku za zábor veřejného prostranství,“ doplnila Eva Břeňová z Městského úřadu v Litoměřicích.

Rozpočet na proměnu tržnice byl 10 milionů korun. Demolice starých stánků proběhla koncem minulého roku, na jaře začaly terénní úpravy a instalace nového osvětlení. 

Kromě stánků, laviček a trávníků areál doplnily také záhony, okrasné keře nebo stojany na jízdní kola. A nová je také brána, která tržnici vždy na noc uzamkne.