VIDEO: Strážníkům ujížděl ozbrojený řidič, z auta házel kovové ježky

  16:48
Drobný přestupek v neděli odstartoval zběsilou automobilovou honičku napříč Prahou 4. Strážníci tam pronásledovali řidiče, který jim pod auto házel kovové ježky. Nakonec ztratil nad svým vozem kontrolu a naboural. Strážníci u něj našli nabitou zraň.

Honička začala v neděli odpoledne v Nuselské ulici, kde si hlídka městské policie všimla řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Na výzvu strážníků ale nezastavil, rozjel se do protisměru směrem na Pankrác.

„Nerespektoval přitom červenou na semaforech, kruhové objezdy projížděl v protisměru a ohrožoval vysokou rychlostí ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedl mluvčí městské policie Jan Čihák.

Pronásledovatelů se řidič pokusil zbavit tím, že v ulici Podle Kačerova vysypal na silnici kovové ježky. Strážníci se nástrahám, které by jinak prorazily pneumatiky, dokázali vyhnout.

Řidiče nakonec zadrželi v křižovatce v Turkově ulici, kterou se snažil projet na červenou, ale přitom naboural do projíždějícího vozu. 

„Při kontrole našli strážníci u mladíka celý arzenál zbraní, měl u sebe nůž, teleskopický obušek a nabitou střelnou zbraň,“ dodal Čihák s tím, že po agresivním řidiči bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Případem se dále zabývá státní policie.

Autor: