Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Město Zlín zve na večerní vycházky za zvířecími obyvateli Zlína

  16:29
Městský odbor životního prostředí pořádá dvě večerní komentované vycházky za zvířecími obyvateli Zlína. Tentokrát se uskuteční v pátek 14. července na Bartošově čtvrti a v neděli 16. července v Malenovicích.

Město Zlín zve na večerní vycházky za zvířecími obyvateli Zlína | foto: Město Zlín

Exkurze pro veřejnost povede Lenka Pechová z oddělení ochrany přírody, spolu se zoologem Evženem Tošenovským. V programu nabídnou poznávání rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích. Zároveň účastníky seznámí s různými druhy ochrany ptáků žijících ve městech – například při zateplování budov, před kolizemi se skly, sloupy a dráty elektrického vedení. Po setmění přijdou na řadu ukázky moderních metod používaných při výzkumu a praktické ochraně netopýrů (batdetektory) a ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice.

Svoji účast je nutné přihlásit na telefonu 604 220 462 formou sms zprávy. Z důvodu velkého zájmu a omezené kapacitě prosí organizátoři zájemce o rezervaci pouze jedné vycházky.

Sraz na akce je ve 20 hodin na Bartošově čtvrti, ulice Kneslova ve směru na Paseky, procházka v Malenovicích startuje ve stejný čas od kulturního domu.