Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Město Rožnov vybuduje v parku hřiště pro děti v přírodním stylu

  7:03
V tzv. dolním parku v Rožnově vyroste ještě v letošním roce nové hřiště v přírodním stylu pro nejmenší děti. Jeho součástí, kromě houpaček, pískoviště a průlezek, bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek nazvaný bioparaván.

písek | foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Město Rožnov pod Radhoštěm připravuje vybudování nového dětského hřiště v dolní části městského parku poblíž stávajícího petanqueového hřiště.

Jednotlivé herní prvky budou „blízké přírodě“, což znamená, že jsou vytvořeny po vzoru přírody. Plánované řešení herních prvků vychází z výrazného charakteru parku – rozvíjí motiv listu, který zvětšuje do herních objektů. Prvky hřiště budou mít nejen herní funkci, budou zároveň ztvárněny jako výtvarné objekty.

„Hřiště v přírodním stylu je navrhnuto s cílem vytvořit místo, ve kterém se děti mohou seznámit s přírodou a kde si mohou svobodně vytvářet své vlastní hry. Herní prvky budou vytvořeny z masivních dubových ploten. Kromě houpaček, pískoviště a průlezek zde bude také tzv. hmatová stezka a didaktický herní prvek nazvaný bioparaván.

V rámci hmatové stezky budou mít uživatelé hřiště možnost projít se bosou nohou po různých přírodních materiálech jako je například dřevo, písek, rašelina, špalky, cihly, kamínky a další. Součástí hřiště bude také tzv. bioparaván, tedy didaktický herní prvek, který je určen k menším poznávacím a jemně motorickým hrám, na kterém si děti vyzkouší dendrofon - poznávání dřeva různých stromů, listů, lesních plodů, stop zvířat a další,“ popsala připravované hřiště Martina Halamíčková z odboru rozvoje MěÚ Rožnov.

V nejbližších dnech vypíše rožnovská radnice soutěž na realizaci tohoto hřiště. Jeho cena a termín vybudování bude stanovena na základě výsledků soutěže.