Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Město Havířov chystá opravu výukového bazénu Delfínek v Městské sportovní hale

  5:45
Opravu bazénu Delfínek v havířovské Městské sportovní hale plánuje město zahájit v červnu letošního roku. Výukový bazén pro nejmenší děti čeká celková modernizace. Nový bude nerezový bazén i šatnové zázemí. Město nyní hledá dodavatele stavebních prací.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Archiv autorky a Lavoda.cz

Bazén, který je primárně určen pro výukové plavání malých dětí, již nevyhovuje současným normám.

„Hlavním problémem je hladina vody hluboko pod okrajem bazénu. Malé děti, případně matky s dětmi musí do bazénu vstupovat po žebříku. Díky rekonstrukci budou moci bazén využít také imobilní občané a senioři, což nebylo pro velký rozdíl mezi hladinou a okrajem bazénu doposud možné,“ objasňuje hlavní důvody rekonstrukce náměstek primátorky pro hospodářsky rozvoj Karel Šlachta.

„Možnost využití okrajových hodin bude nabídnuta také sportovním kolektivům a sportovním oddílům v rámci rehabilitace a cvičení. O víkendech bude plavání dostupné veřejnosti, hlavně rodičům s dětmi,“ dodává náměstek Šlachta.

Rekonstrukci chce město zahájit letos v červnu a trvat by měla nejdéle do října letošního roku. Oprava bazénu včetně zázemí vyjde Havířov na zhruba 12 milionů korun.