Řidiče v Jablunkově vítá srp a kladivo, zdravice MDŽ a vidina lepších zítřků

  9:02
Jako by se vrátili v čase si mohou připadat řidiči vjíždějící do centra Jablunkova na Frýdecko-Místecku. Na jeho zábradlí před mostem je totiž vítá srp a kladivo. Velký poutač se zdravicí k Mezinárodnímu dni žen navíc slibuje i lepší zítřky.

Lidé se u něj zastavují. Cizí se diví, místní většinou vědí. Umístil ho tam totiž známý recesista, rocker a majitel jablunkovského rockového klubu Martin Rusnok. 

Fotogalerie

„Je to taková parodie. Pamatuji si ze svého mládí, že přesně tak vypadala výzdoba a hesla na veřejných prostorech. Tak proč si to nepřipomenout,“ říká Rusnok.

„I v rokáči budeme slavit MDŽ. Pozvali jsme kapelu Buty, ženy dostanou růžičky. Možná i někdo přijde v ohozu, jaký se před revolucí nosil. Jinak já osobně MDŽ fandím. Alespoň jeden den z 365 dní v roce si ženy zaslouží slavit svátek, ne?“ dodá s nadsázkou Rusnok.

Starosta Jablunkova Jiří Hamrozi tvrdí, že proti poutači nic nemá, ale vadí mu na něm komunistické symboly, protože pro něj znamenají nesvobodu a útlak. 

„To si mohla parta z rockového klubu odpustit. Byli za mnou, že tam něco k MDŽ vyvěsí, o srpu a kladivu nebyla řeč. Pokud jde o MDŽ, jsem pro zachování tohoto svátku. Nepovažuji ho za komunistický. Manželce koupím kytku a zajdu i za seniorkami do domova s pečovatelskou službou,“ poznamenal starosta.