Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mažoretky představí v Otrokovicích velkolepou podívanou

  12:58
Barevné kostýmy, mažoretkové či twirlingové hůlky, úsměvy ve tvářích a taneční pochody. To všechno patří neodmyslitelně k soutěži mažoretek, která se do Otrokovic opakovaně vrací. I v letošním roce bude možné spatřit pochodové defilé v sobotu 27.května ve veřejném prostranství ve městě, a pódiové formace můžete obdivovat ve sportovní hale Střední odborné školy Otrokovice.

Sympa, Sympa, jdeme na to, bojovat o cenné zlato! je bojový pokřik klubu. | foto: SympAMetro.cz

Díky dobrým podmínkám, které naše město poskytuje, se postupová mažoretková soutěž do Otrokovic vrací. V letošním roce zde bude probíhat soutěž Mistrovství Moravy a Slezska v rámci Národního šampionátu mažoretkových skupin ČR.

Soutěže se zúčastní přibližně 22 souborů, které se probojovaly z oblastních kol, což je 350 až 400 soutěžících ve věku od 4 do 25 let.

„Město Otrokovice reprezentují děvčata, která zde bydlí nebo studují a patří do našich skupin mezi velmi úspěšné mažoretky s mistrovskými tituly, Mistři České republiky a Vicemistři Evropy,“ vyzvedl Aleš Mědílek, vedoucí organizačního štábu soutěže.

První část soutěže se uskuteční za doprovodu dechového orchestru na ulici Ml. Stavbařů v dopoledních hodinách. V odpoledních a večerních hodinách proběhne druhá část, ve sportovní hale Střední odborné školy Otrokovice.