Masopust je tu, Statek Bernard ovládnou maškary

  12:06
Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne v sobotu 17. února 2018 v Královském Poříčí. Lidé si podle tradice dopřejí čas hodování a karnevalového veselí, které je obdobím hojnosti mezi dvěma postními dobami. A jak je zde v Královském Poříčí zvykem, do ulic vyjde i velký masopustní průvod, jehož cílovou zastávkou bude nádvoří historického Statku Bernard.
Masopust (ilustrační foto)

Masopust (ilustrační foto) | foto: Roman Kubarič

„Sraz průvodu je v 11 hodin u radnice, kde starosta vyhlásí krále masopustu a podle zvyklosti mu předá na jeden den vládu nad Královským Poříčím, což bývá stvrzeno předáním vladařské koruny a symbolického klíče od brány obce,“ sdělila organizátorka kulturních akcí na Statku Bernard Romana Vlková.

„Karneval je mezi lidmi velice oblíbený, což dokazuje narůstající účast a skutečnost, že každý rok se setkáváme s dalšími novými maskami. Pochopitelně se objevují i klasické postavy, jako je medvědář, smrtka nebo ženich s nevěstou,“ doplnila s tím, že kdo se do maškarního procesí zapojí, jistě nebude litovat. Pro všechny příchozí totiž bude před radnicí připravené drobné občerstvení a možná i něco ostřejšího na zahřátí.

„Zájemce, kteří zatím váhají, jestli mají přitít v kostýmu, bych ráda motivovala možností výhry v soutěži o tři nejoriginálnější masky v dětské a dospělácké kategorii.“