VIDEO: Třímetrová mašinka z čokolády bude svítit a vypouštět páru

  16:30
Před rokem udělal z čokolády bustu piráta Davy Jonese, nyní táborský sochař a výtvarník Daniel Šefčík vytvořil čokoládovou mašinku. Na délku měří více než tři metry. Veřejnost ji poprvé spatří na táborském Festivalu čokolády 12. října.

„Pracoval jsem na ní od jara až doteď. Zatím nemáme spočteno, kolik kilo čokolády na ni padlo. V pěti lidech ale uneseme střed lokomotivy a nástupiště z polystyrenu. Celý vlak je pak z pravé čokolády,“ prohlásil její autor Daniel Šefčík.

Sochař a výtvarník prohlásil, že dílo aspiruje na zapsání do knihy rekordů. „Myslím, že se dlouho nenajde blázen, který by to chtěl překonat. Už jen kvůli dřině a obrovské investici,“ konstatoval výtvarník.

Mašinka nese jméno Monika a není věrohodnou kopií existujícího vlaku.

„Když byli všichni v létě u vody, já byl zavřený v lednici a pracoval. Spolu se mnou mnohdy i má přítelkyně, mašinku jsem pojmenoval po ní. Mašinku jsem udělal podle fantazie, takovou pohádkovou, aby bavila všechny generace,“ dodává.

Fotogalerie

Mašina, propracovaná do největších detailů, bude i svítit a chrlit páru. Veřejnost ji poprvé spatří o víkendu na táborském Festivalu čokolády.

V sobotu se v Kulturním domě Střelnice představí kuchaři a cukráři. V dílnách festivalu si zájemci vyzkouší práci s čokoládou, vyrobí si pralinky nebo vlastní čokoládu. Děti pobaví divadelníci s pohádkami.

V neděli připraví kavárny na Starém městě degustační den, v Muzeu čokolády a marcipánu budou komentované prohlídky. 

Autor: