VIDEO: Velká oprava pardubického Masarykova náměstí už vypukla

  8:08,  aktualizováno  15:06
Na poměrně citelné dopravní změny se musí připravit lidé v centru Pardubic. V pondělí ráno se totiž uzavřela ta strana Masarykova náměstí, po které se jezdí ve směru Chrudim - Hradec Králové.

Bagry začaly s odstraňováním starých kostek, na což naváže pokládka nového méně hlučného asfaltu. Pro řidiče to znamená, že náměstí musí objíždět a pro chodce větší opatrnost na třídě Míru. Právě na ni se totiž vrátily všechny trolejbusy jedoucí ve směru k Zelené bráně.

Fotogalerie

Tato část náměstí bude pro veškerou dopravu uzavřena, objízdná trasa bude vedena ulicí Teplého přes obchvat ve směru na Hradec Králové a sjezdem na ulici Bělehradská. Silnice v opačném směru bude do konce července průjezdná.

Od 1. srpna se pak stejným způsobem zrekonstruuje druhá strana ve směru na Chrudim.

„V srpnu bude uzavřen směr k nádraží a na Skřivánek, objížďka povede ulicí Bělehradská přes obchvat ve směru na Chrudim a sjezdem na ulici Teplého,“ uvedla mluvčí pardubické radnice Nataša Hradní.

Při opravě vrstev vozovky i autobusových zastávek se využijí i přísady na bázi nanotechnologií, které zlepšují vlastnosti komunikací.

Masarykovo náměstí v Pardubicích je klíčovým dopravním uzlem, kterým denně projede více než 20 tisíc automobilů a desítky autobusů městské a veřejné hromadné dopravy.

Masarykovo náměstí v Pardubicích

Masarykovo náměstí v Pardubicích

Autor: