Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

  13:28,  aktualizováno  13:46
Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého hada, řekl mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice, kde se ženu snažili zachránit.

Mamba zelená, kterou odchytil herpetolog do boxu. (05. 10. 2018) | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Je to relativně čerstvá zpráva a je to méně než čtyřiadvacet hodin. Přes veškerou naši snahu bohužel pacientka zemřela. Důvody úmrtí nijak nesouvisí s hadím uštknutím,“ řekl mluvčí nemocnice Filip Brož s tím, že přesné příčiny úmrtí komentovat nebude.

Policisté nadále případ vyšetřují a pracují i s možností, že se takto chtěla žena zabít. „Kriminalisté zjišťují, zda tímto způsobem chtěla žena spáchat sebevraždu, či nikoliv,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Útok hada však mohl být i náhodný a ženou nečekaný.

Faktem zůstává, že mamba zelená ženu uštkla na začátku října v pražských Hlupočepích.  Záchranáři třicetiletou pacientku převezli ve vážném stavu do nemocnice, kde dostala antisérum.

Fotogalerie

Podle mluvčího nemocnice Brože antisérum zabralo, pacientka měla ale jiné významné zdravotní komplikace.

Had se po incidentu ztratil a několik dnů se ho nedařilo najít. Specialisté společně s policií nastražili v domě i v jeho okolí tepelné pasti, do kterých se měla mamba chytit. Herpetolog navíc zprvu odhadoval, že had mohl uhynout.

Nakonec ho našla kolemjdoucí asi dvě stě metrů od domu, kde chovatelka bydlela.

Případ navíc vnesl spor i mezi herpetology, kteří ho řešili. Přeli se o způsob odchytu (více v článku K mambě ho odvezli narychlo, měl s sebou jen hák a sáček na hady).

Autor: