Žena čistila tyčový mixér, z ruky jí ho na sále sundávali i hasiči

  12:40
O nebezpečnosti tyčového mixéru pro ruce se o víkendu přesvědčila žena z Chrudimska, a to doslova na vlastní kůži. Přístroj při čištění neodpojila od elektřiny a vážně jí poranil prsty. Se záchranou museli pomáhat i hasiči.

Ženě nejdříve pomohli hasiči, pak tým chirurgů Chrudimské nemocnice. | foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Žena zřejmě připravovala oběd a poté chtěla tyčový mixer vyčistit. Jenže ho nevytáhla ze zásuvky, mixér spustila a vážně jí poranil prsty, zejména levý ukazovák.

„Posádka ihned provedla stabilizaci končetiny i s nástavcem mixéru, podala infuze a léky proti bolesti. Následně přes operační středisko požádala o spolupráci hasiče, kteří na chirurgickém sále Chrudimské nemocnice břit odřízli,“ řekl mluvčí záchranky Aleš Malý.

Hasiči jsou totiž na podobné případy připraveni, mimo jiné i díky bohaté praxi s odstraňováním těsných prstenů.

„Pomocí malé brusky jsme břit z ruky vyprostili,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková. Poté vystřídali hasiče na operačním sále chirurgové.

„Důrazně upozorňujeme, aby předmět z rány lidé nikdy sami nevytahovali. Může sloužit jako jakýsi špunt, který může zabránit masivnímu krvácení s fatálními následky,“ řekl Malý.

Autor: