Praha 1 opraví zchátralou zeď na Kampě, stromy do ní vrostlé zachová

  18:06
Vedení Prahy 1 se vrací k léta odkládanému plánu na revitalizaci parku Kampa na Malé Straně. Prvním krokem bude oprava nábřežní zdi mezi Lichtenštejnským palácem a Sovovými mlýny, která je v havarijním stavu. Stromy vrostlé do zdi radnice zachová.

Nábřežní zeď na Kampě se na mnoha místech rozpadá. V nejhorším stavu je část v blízkosti Sovových mlýnů, která je kvůli bezpečnosti zakryta dřevěným zábradlím.

Tento stav trvá už přes deset let, ale nové vedení radnice Prahy 1 chce s rekonstrukcí zdi začít příští rok. Podoba zdi zůstane zachována, včetně vzrostlých kaštanů. 

„Zeď a stromy jsou dnes spojené v jeden celek. Při sanaci proto budeme postupovat tak, že rozebereme jen konkrétní části zdi, které bude potřeba vyměnit. Hlavně necháme celou zeď zpevnit injektážemi do podloží,“ řekl radní Prahy 1 pro životní prostředí Petr Kučera.

Radnice nyní upravuje staré stavební povolení, které již není aktuální. Práce by měly začít příští rok a dělníci budou pracovat i z pontonů na Vltavě. Celá oprava zdi vyjde odhadem na 20 milionů korun.

Fotogalerie

Nábřežní zeď měla být původně opravena už v roce 2015 společně s Werichovou vilou, ale ze záměru nakonec sešlo. Radnicí navrhované změny se totiž občanům městské části nelíbily.

S revitalizací celého parku počítá i nynější vedení radnice, ale podle radního Kučery nepůjde o velké zásahy.

„Schází zde odvodnění a na některých místech vznikají louže a od povodní nefungují ani závlahy. Charakter parku zůstane nezměněn na přání občanů. Doposud jsme provedli jen výsadbu několika stromů,“ dodal.

Autoři: ,