Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Majáles Karlovy Vary

  16:19
Do Karlových Varů letos poprvé směřuje nový formát letních hudebních koncertů – Majáles Karlovy Vary. První z nich odstartují ve čtvrtek 13. července a potrvají do páteční půlnoci. Na další se mohou návštěvníci těšit na konci srpna. Dějištěm velkých koncertů se stane areál Letního kina, hudební produkce si ale užijí i diváci v centru města, kde se na pěší zóně bude vůbec poprvé odehrávat Busking fest, neboli festival pouličního umění.

Majáles Karlovy Vary 2017 | foto: Město Karlovy Vary

Letní koncerty představí ty nejlepší české interprety z různých hudebních žánrů, například popovou kapelu Mandrage, hip-hopery z kapely Prago Union, ska-reggae V3SKA, ale i místní vynikající hudební uskupení. Jedním z vrcholů bude též vystoupení Dana Bárty & Illustratosphere.

Kromě majálesových koncertů, odehrávajících se v Letním kině, doplní červencové termíny celodenní festival pouličního umění – tzv. Busking Fest. Busking označuje uměleckou produkci jakéhokoli typu prováděnou na veřejných místech a odměňovanou drobnými dary od kolemjdoucích diváků, tzv. „do klobouku“. Může se jednat o hudební vystoupení, divadelní či artistické představení, malování, zkrátka cokoliv, co oživuje veřejný prostor. Tato doprovodná akce je zdarma a jednotlivé buskingové zóny budou pro návštěvníky volně přístupné v ulicích města.

Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách města Karlovy Vary.