Krušné hory se loučí se sezonou, přesto stále lákají na sjezdovky i běžky

  8:48
Skiareály v Krušných horách mají před sebou poslední dny až týdny provozu, přestože některé stále lákají na skvělé podmínky. Navíc za zvýhodněné ceny. Ve výborné kondici jsou tradičně svahy nejvýše položeného střediska na Klínovci a Neklidu.

Na Plešivci zůstává díky dobrým podmínkám v provozu sjezdovka Milena, Aida i Renata. | foto: Jana Plechatá, MF DNES

„Připraveno je přes 28 kilometrů sjezdovek všech obtížností,“ uvedli správci areálu.

Na Klínovci už platí takzvaná standard sezona a dospělí lyžaři pořídí celodenní skipas za 750 namísto 790 korun.

Levnější je také středisko na Plešivci, které má v provozu lanovky Modesgrund a Abertamy a modročervenou sjezdovku Milenu, černočervenou Aidu a modrou Renatu. Skipasy, vyjma těch rodinných, koupí lidé s 50procentní slevou.

Lyžařům se ale vyplatí také Skipot v Potůčkách, jehož sjezdovky stále vypadají jako uprostřed zimy. Středisko bude v provozu určitě do neděle, tradiční večerní lyžování zkrátilo o hodinu, tedy do osmi večer. Stojí jen sto korun.

Do konce sezony už se musejí lidé obejít bez večerního lyžování na Bublavě, sjezdovky jsou ale stále skvěle zasněžené, platí ceny vedlejší sezony a netvoří se fronty.

V provozu je také skiareál Mariánky, kde se mohou návštěvníci těšit u pokladny na 30procentní slevy. Kdo koupí skipas online, dostane slevu padesátiprocentní.

Naopak sezonu už ukončilo ašské středisko, Náprava v Jáchymově či areály v Perninku.

Kdo by si chtěl užít kromě sjezdových lyží ještě běžky, musí vyrazit do vyšších poloh. Začátkem týdne tam navíc připadlo i několik centimetrů sněhu.

„Stopy jsou pořád pěkné v okolí Božího Daru, to je jistota, tam stále upravujeme. Stejně jako kolem Klínovce, Loučné a Meluzíny. Tradičně vydržela taká Bučinská a Schuppenberská stezka mezi Perninkem a Jelení,“ doporučila Eva Nduwimana, manažerka společnosti První krušnohorská, která se stará o úpravu tras v západním Krušnohoří.

Daleko horší už je to kolem Chaloupek, ale pokud počasí dovolí, rolbaři se ještě jednou pokusí vyjet z Jelení směrem na Rolavu a Ostružník.