Po střetu s autem zůstal kamion zaklíněný do domu, jeden člověk zemřel

  11:58,  aktualizováno  15:20
Kvůli vážné nehodě byla několik hodin uzavřená silnice I/57 v Lužné na Vsetínsku. Hasiči tam vyprošťovali kamion, který zůstal po střetu s osobním autem zaklíněný ve verandě rodinného domu. Při havárii zemřel jeden člověk.

Nehoda se stala po půl desáté dopoledne. Kolem poledne policie potvrdila úmrtí řidiče osobního vozu. Místo se podařilo zprůjezdnit před patnáctou hodinou.

Řidič kamionu i jeho spolujezdec jsou zranění a záchranáři je převezli do nemocnice, nejsou ale v ohrožení života.

Osobní auto jelo od Valašské Polanky do Lužné, kde z dosud nezjištěných příčin přejelo do protisměru, tam se střetlo s protijedoucí nákladní soupravou. 

„Osobní auto dále pokračovalo v pohybu a čelně se srazilo s dalším kamionem. Ten pak částečně vyjel z komunikace a narazil do přístěnku rodinného domu. Osobní auto skončilo mimo silnici,“ uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Fotogalerie

Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. „Musí zajistit konstrukci domu, aby bylo možné kamion vytáhnout. Jestli má dům poškozenou statiku zatím nevíme, na příjezd statika se čeká,“ uvedla po nehodě krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Reportérka MF DNES z místa hlásila, že kamion byl zaklíněný pouze ve verandě, která je k rodinnému domu přistavěná, zdi samotného domu zřejmě poškozené nejsou.

Silnice v Lužné byla kvůli vyšetřování nehody a vyprošťování havarovaných vozidel zhruba pět hodin uzavřená, kolony se tvořily ve směrech od Zlína i Vsetína. Policisté odkláněli dopravu v obcích Valašská Polanka a Lidečko.

Nehoda se stala v Lužné na Vsetínsku.

Nehoda se stala v Lužné na Vsetínsku.

Autor: