Lupič v masce lebky přepadl se samopalem hernu, policie jej dopadla

  14:08
Pražská policie dopadla lupiče, který přepadl hernu v Letňanech. Pětadvacetiletý recidivista v děsivé masce lidem v podniku vyhrožoval, že je postřílí. Uloupené peníze vzápětí utratil za alkohol a drogy. Muž hernu přepadl 24. listopadu v podvečer.

„Na hlavě měl kapuci, na tváři masku v podobě lidské lebky a v ruce držel samopal. Ten hned po příchodu natáhl, namířil na obsluhu a vynutil si tak vydání kasírtašky s penězi. Pak se otočil na dva zákazníky, kteří byli v herně, a vyhrožoval jim, že je zastřelí, jestli budou dělat problémy,“ popsal přepadení mluvčí policie Jan Daněk.

S kasírtaškou s několika tisícikorunami uvnitř pak lupič utekl. Policistům z pohotovostní motorizované jednotky se však podařilo zjistit informace, díky kterým se jej kriminalistům vzápětí podařilo identifikovat.

Fotogalerie

„Hned druhý den po přepadení si pro něj společně s policisty ze zásahové jednotky došli. Následně se k přepadení přiznal, byly u něj zajištěny věci, které použil při loupeži, a ukázal i kanál, kam vyhodil uloupenou peněženku. Při výslechu uvedl, že uloupené peníze propil a nakoupil si za ně drogy,“ přiblížil Daněk. Doplnil, že samopal použitý při loupeži byl plynový.

Kriminalisté muže obvinili z loupeže, za kterou hrozí až deset let vězení. Soud jej následně poslal do vazby.

„V minulosti byl již za loupeže odsouzen a ve vězení strávil pět let,“ dodal Daněk.

Autor: