VIDEO: Muž chtěl u vlaku sebrat mladíkovi bundu, hrozil mu nožem

  15:50
Policisté pátrají po muži, který na Uherskohradišťsku napadl mladíka a chtěl mu sebrat bundu. Hrozil mu při tom nožem. Lupiče odehnala náhodná kolemjdoucí.

Incident se odehrál ve středu odpoledne na vlakovém nádraží ve Starém Městě, kde sedmnáctiletý mladík čekal na spoj Slovácký expres, který měl ve 14:27 pokračovat směrem na Uherský Brod.

Když vlak přijel na druhé nástupiště, mladík hodlal nastoupit do jednoho z vagonů. V tu chvíli k němu přistoupil neznámý muž a levou rukou ho chytil pod krkem za bundu se slovy: „Dej mi tu bundu!“

Mladíka násilníkovo chování zarazilo, ale bundu mu dát odmítl. Agresora vyzval, aby ho pustil a uklidnil se.

Jenže ten se odbýt nenechal. „Mladíka pohledem upozornil, že v pravé ruce drží nůž. Aby svoji výhružku podpořil, začal odpočítávat od tří do jedné,“ popsala konflikt uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Policie hledá i ženu, která přepadeného zachránila

Chlapec si po této výhružce chtěl bundu sundat, v ten okamžik však nějaká žena na pachatele zakřičela, aby ho pustil, nebo zavolá na policii. Útočník svého jednání opravdu zanechal a odešel směrem do nádražní haly. Rozrušený chlapec nastoupil do vlaku a poté událost oznámil na policii.

„Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli tohoto skutku. Podle popisu se jedná o muže ve věku okolo 55 let, střední postavy, vysokého asi 175 centimetrů. Má hnědé oči, černé vlasy a černý knír. Na sobě měl hnědočerný pletený svetr a modré rifle. Na zádech nesl modročernou krosnu,“ popsala Šabatová a připomněla, že muž vystoupil z vlaku Slovácký expres, který přijel od Prahy.

Policisté zároveň hledají kvůli svědecké výpovědi starší ženu v červeném kabátku, která pachatele okřikla. Svědkyně i lidé, kteří pachatele na videu poznali či k němu mají nějaké informace, mohou své poznatky sdělit na lince 158, případně na nejbližším policejním oddělení.

Autor: