Mladý lupič si nejdřív troufl na chlapce, pak přepadl seniorku

  12:54
Jen dva dny trvalo, než kriminalisté z Písku dopadli pachatele, který v polovině února přepadl seniorku a okradl ji o peníze, telefon a nákup. Následně policie zjistila, že stejný devatenáctiletý muž o pár dnů dříve zaútočil na nezletilého chlapce.

Ilustrační foto. | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Mladý útočník, který je aktuálně v policejní cele, v úterý 12. února odpoledne v Písku na Mírovém náměstí v parku napadl nezletilého chlapce a vytrhl mu telefon,“ popsal událost jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Chlapec se bránil a za útočníkem běžel, ten ho však znovu fyzicky napadl a z místa utekl. „Kamarádi napadeného informovali policii. Přepadený chlapec musel být ošetřen,“ pokračoval Matzner.

Ten samý člověk pak v sobotu 16. února zaútočil znovu. Kolem jedenácté dopoledne si v jednom z domů na nábřeží 1. máje vyčíhal 77letou ženu, která se vracela z nákupu.

„Vstoupil za ní do společné chodby domu. Starou paní pak chytl za ruce, aby se nebránila, a vytrhl jí kabelku s doklady, telefonem, penězi i tašku s nákupem,“ upřesnil mluvčí. Celkem tak lupič způsobil škodu kolem osmi tisíc korun.

Písečtí kriminalisté pachatele dopadli v pondělí. Muže obvinili ze zločinu loupeže a navrhli vzít ho do vazby, o čemž rozhodne soud. V hlavním líčení pak mladíkovi hrozí dva až deset let vězení.

Autor: