Slibovali muži sex, pak ho zbili a okradli. Jedním z lupičů je školák

  15:10
Na svou důvěřivost doplatil náruživý muž, který se ve Vsetíně stal obětí lupičů. Ti mu nejdřív slibovali sex se ženou, ale později ho přepadli a okradli. Jeden z pachatelů je ve vazbě, druhým je podle policistů nezletilý chlapec.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Čtyřiačtyřicetiletý muž ze Vsetínska v sobotu krátce před jednou hodinou ranní následoval z centra Vsetína dva muže, které do té doby neznal.

„Dohodl se s nimi, že mu zprostředkují sex se ženou. U hřiště na ulici Pod Pecníkem jej ale dvojice napadla. Vzali mu peníze v řádech stokorun a mu způsobili zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice a následnou hospitalizaci,“ uvedl mluvčí vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Policisté už padesát minut po nahlášení incidentu měli na služebně pět svědků, kteří se pohybovali na místě činu nebo v jeho blízkosti. Šestého přivezli ve tři ráno.

Záhy zjistili, že muže přepadl dvaadvacetiletý muž z Ostravy pobývající ve Vsetíně a spolu s ním také nezletilý hoch.

Muže z Ostravy hned v neděli policejní komisař obvinil z loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení. Výtečníka s bohatou majetkovou i násilnou trestní minulostí poslal soud do vazby.

Nezletilý pachatel není trestně odpovědný, a proto mu stíhání nehrozí.

„Kriminalisté nadále zjišťují, jak přesně se incident stal a zajímá je i podíl jednotlivých zúčastněných osob,“ poznamenal policejní mluvčí.

Autor: