Lupič vyhnal žáka z vozu autoškoly a ujel, dohnali ho v sousedním kraji

  10:00
Třiadvacetiletý mladík se v úterý rozhodl ukrást vůz autoškoly, ve kterém ale seděl žák. Tak ho vyhnal a s autem ujel z Tábora. Zastavila ho hlídka až na Vysočině, v sousedním kraji. Lupič nebyl opilý ani zdrogovaný, ale nemá řidičský průkaz.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Kuriózní případ se odehrál v úterý před desátou hodinou v jedné táborské ulici. Zastavilo tam auto autoškoly a učitel z něj vystoupil.

Toho využil mladík a naskočil do vozu. Na uvnitř sedícího žáka křičel, ať hned vystoupí, nebo on použije zbraň. Když účastník kurzu vůz opustil, lupič z místa ujel.

Operační důstojník policie předal informace o vozidle všem hlídkám v Jihočeském i Středočeském kraji a na Vysočině.

„Během hodiny a půl zaznamenala průjezd hledaného vozidla hlídka policistů na silnici II/602 na Pelhřimovsku směrem na Jihlavu. Okamžitě se za ním rozjeli a za pomocí světelného a zvukového znamení řidiče po pár kilometrech pronásledování zastavili u obce Opatov,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Lupič tak s vozem ujel přes šedesát kilometrů.

Na výzvu k vystoupení z auta ale nereagoval, policisté ho museli vytáhnout a nasadili mu pouta. Poté zjistili, že zadrženým je třiadvacetiletý mladík z Tábora, který není držitelem řidičského oprávnění.

Zkouška na přítomnost alkoholu či psychotropních látek byla negativní.

Mladíka hlídka eskortovala zpět do Tábora, kde si ho převzali kriminalisté. Vozidlo odtáhli do areálu policie.

„Táborští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež, přečinů neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Zadržený si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání,“ doplnil Bajcura s tím, že policie podala návrh na vazbu.

Mladík ukradl vůz autoškoly v Táboře a dopaden byl u Opatova. Ujel přes 60 kilometrů.

Mladík ukradl vůz autoškoly v Táboře a dopaden byl u Opatova. Ujel přes 60 kilometrů.

Autor: