Náměstek libereckého hejtmana rezignoval, dříve byl spojovaný s Peltou

  15:56
Dosavadní náměstek hejtmana pro dopravu Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj) opouští vedení Libereckého kraje. Hejtman Martin Půta dnes obdržel jeho rezignační dopis.

Marek Pieter (vpravo) a Jan Farský. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Pětačtyřicetiletý Marek Pieter uvedl, že se rozhodl vzdát funkce náměstka pro řízení resortu dopravy, investic a veřejných zakázek kvůli zdravotním potížím. Rezignuje k letošnímu 31. lednu. I nadále zůstane řadovým zastupitelem.

„Chtěl bych panu náměstkovi Pieterovi poděkovat za šestiletou spolupráci ve vedení kraje. Přeji si, aby své zdravotní potíže, které avizoval již delší dobu, co nejdříve překonal. Předpokládám, že návrh dalšího postupu na jmenování nového kandidáta na pozici náměstka za Starosty pro Liberecký kraj bude řešen v souladu s koaliční smlouvou a předložen na jednání zastupitelstva 29. ledna 2019,“ reagoval na Pieterovu rezignaci hejtman Martin Půta.

Podle něj je v zastupitelstvu několik osobností, které dokážou náročný úkol, jako je výkon funkce náměstka hejtmana, zvládnout.

„Chtěl bych, aby práce na hlavních úkolech v resortu dopravy a investic, jako jsou pokračující opravy a modernizace krajských silnic, vytvoření vnitřního autobusového dopravce, příprava nových smluv v železniční dopravě a investice do krajských škol či ústavů sociální péče, mohly úspěšně pokračovat,“ vysvětlil hejtman Martin Půta.

Do vedení kraje Pieter nastoupil před více než šesti lety na pozici náměstka pro ekonomiku. Nějakou dobu zodpovídal i za zdravotnictví.

Na místo náměstka pro dopravu, investice a veřejné zakázky se přesunul po posledních krajských volbách. Současnou koalici vytvořili Starostové pro Liberecký kraj s ANO, ČSSD a ODS.

Mezi Pietrem a Půtou prý panovaly neshody

Podle kuloárních informací byly mezi oběma spolustraníky neshody. Zejména v otázce budoucnosti krajské dopravy.

Politické image Pietera rovněž neprospěla jeho mediálně kritizovaná cesta na fotbalové utkání do Amsterdamu. Byl mezi třemi krajskými radními, kteří letěli na pozvání FK Jablonec vlastněného tehdejším šéfem českého fotbalu Miroslavem Peltou.

Stalo se to jen několik dní před tím, než krajské zastupitelstvo rozhodovalo o navýšení dotací pro sport v kraji. Peltův klub byl jedním ze žadatelů o dotaci.

Pieter zprvu říkal, že mu zájezd platil Peltův klub, nakonec ale vše popřel a tvrdil, že si cestu i vstupenku na utkání platil sám.

Pieter do politiky vstoupil v roce 1998 jako nezávislý kandidát na listině KSČM.

Autor: