Nad Libercem zavlají svastiky, filmaři ve městě natočí válečný seriál

  11:38
Liberec se pro potřeby filmařů vrátí na dva dny do období druhé světové války. Od neděle do pondělí budou natáčet televizní seriál World on Fire, který sleduje osudy několika hrdinů z různých míst Evropy.

(ilustrační snímek) | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Tato série mapuje osudy lidí v Polsku, Paříži, Berlíně a v Anglii,“ uvedla za libereckou filmovou kancelář Pavlína Sacherová. Seriál vzniká v produkci Czech Anglo Pictures pro společnost BBC. 

Filmaři natáčí v České republice od září. Do oka jim padla například pražská Invalidovna, v Liberci obsadí okolí kostela svatého Antonína. Proto se chodcům a řidičům uzavře Kostelní ulice.

V pondělí bude zároveň zavřený most u kavárny Pošta. „Ta bude představovat jednu z pařížských kaváren,“ přiblížila Sacherová.

Doprava od kostela svatého Antonína tak povede kolem Divadla F. X. Šaldy, z ulice Rumjancevova bude možné odbočit pouze do Sokolské ulice. Filmaři využijí i budovu divadla a prostor před ní. V těchto místech zavlají svastiky, neboli hákové kříže. 

Liberec si však od filmařů na dlouho dobu „neodpočine“. Filmová kancelář počítá hned s několika dalšími snímky, které se tu budou natáčet. 

„V dohledné době máme domluvený jeden projekt, který sem přiveze norské filmaře. Podrobnosti k tomu však zatím sdělovat nemůžu,“ nastínila Sacherová a poodhalila další natáčení. „V květnu bychom měli spolupracovat na českorakouské historické krimisérii,“ řekla.

V Liberci se naopak už neukáží tvůrci a představitelé seriálu Carnival Row v hlavní roli s Orlandem Bloomem. Ten se sice do České republiky vrátil na dotáčky, ale scény, které vznikly na libereckém nádraží letos zkraje roku, už není potřeba předělávat. 

V Liberci a okolí se letos natáčelo několik snímků. Byla mezi nimi třeba pohádka Hodinářův učeň, spot pro Člověka v tísni nebo hollywoodský Spiderman.

Autor: