Překážíte popelářům. Samolepky v Liberci varují před odtažením auta

  16:12
Výstražné nálepky budou nacházet na svých vozech řidiči špatně zaparkovaných aut v Liberci. Opatření se týká vozidel, kvůli kterým neprojedou popeláři nebo silničáři starající se o úklid. Samolepky mají varovat motoristy před odtažením vozu.

Samolepky mají varovat řidiče před odtažením vozu | foto: MML

„Popeláři a silničáři často bojují s místem, hlavně na sídlištích. Ke kontejnerům se kvůli odstaveným vozům nedá dostat, neprojede tam ani pluh. Jediným řešením je pak odtah překážejících aut,“ řekla mluvčí magistrátu Jana Kodymová.

Samolepky dávají majitelům šanci postavit auto jinam. Nálepka na čelním skle bude varovat před odtahem den předem. Pokud na to řidič nezareaguje, bude vozidlo odtaženo a dotyčný kromě poplatku za odtah zaplatí i pokutu dva tisíce korun. 

Nevhodně zaparkovaná auta přitom nepřekážejí jen silničářům nebo popelářům, problém s průjezdností mají často i sanity nebo hasiči. 

Samolepky mají varovat řidiče před odtažením vozu

Samolepky mají varovat řidiče před odtažením vozu

„Nejhorší to je na sídlišti Dobiášova, konkrétně v ulicích Pazderkova, Ježkova, Haškova a Dobiášova. Potíže jsou i na sídlišti Broumovská, v ulici Jáchymovská na Františkově, v Šimáčkově a Polní v Pavlovicích a na sídlišti Gagarinova. V centru Liberce je často problém se svozem odpadu v ulicích Durychova, Liliová, Květinová, Domažlická, Na Ladech a Matoušova,“ vyjmenovává ředitel svozové firmy FCC Jiří Strnad.

Autor: