VIDEO: Rozsvícení vánočního stromu v Liberci přihlíželo plné náměstí

  18:30
Zcela zaplněné náměstí před libereckou radnicí vydechlo v neděli úderem 17. hodiny unisono, když se rozsvítil vánoční strom. Čtrnáctimetrový smrk zdobí 89 výtvorů dětí libereckých mateřských a základních škol.

Doplňuje jej deset srdcí se stříbrnou šerpou a tradiční ochranovská hvězda na špici smrku. Žlutá ochranovská hvězda je ústředním motivem Libereckého adventu a kromě stromu a prodejních stánků na vánoční tržnici zdobí i balkon historické radnice.

V Liberci rozsvítili vánoční strom. (25. listopadu 2018)
V Liberci rozsvítili vánoční strom. (25. listopadu 2018)
V Liberci rozsvítili vánoční strom. (25. listopadu 2018)

Letos na náměstí nestojí smrk ztepilý. Po deseti letech jej vystřídal smrk stříbrný. Během nedělního programu na náměstí vystoupil dětský pěvecký sbor Severáček a pěvecký sbor Ještěd. Celý program byl nově přenášen na velkoplošnou obrazovku. Primátor Liberce všem popřál krásný adventní čas.

„Advent začíná až příští neděli, rád bych však už dnes popřál krásné a především klidně prožité adventního období, bez pověstné předvánoční uspěchanosti a stresu,“ řekl primátor Jaroslavem Zámečníkem.

VIDEO: Na Liberecku pokáceli strom pro vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Nedělní veselí pak zakončil živý „vorloj“ na ochozu radnice v podání sdružení V.O.R.E.L. Liberečané si letos užijí dlouhý a pestrý advent s pestrým kulturním programem. Z velké části pamatuje tentokrát na děti.

Tržnice otevře své brány na náměstí Dr. E. Beneše v pátek 30. listopadu. Vánoční trhy letos nabídnou téměř 40 prodejních stánků. Částečně budou i v ulici 5. května.

„Spojit trhy s rozsvícením stromku nebylo možné z bezpečnostních důvodů. Rozsvícení stromu obvykle přiláká až patnáct tisíc lidí, a proto na náměstí nemohou být zároveň i stánky. Liberecké náměstí patří k nejmenším mezi krajskými městy,“ vysvětlil Michal Buzek ze společnosti Elset, která advent pro město Liberec zajišťuje.

Autor: