Noční požár zničil tábor pod Bezdězem, hasičům ztížil práci vítr a mráz

  9:48
Dvanáct chatek a hlavní budovu dětského tábora pod hradem Bezděz na Českolipsku zničil v noci požár. Devět jednotek hasičů bojovalo s plameny až přes půlnoc. Příčinu požáru objasní až další vyšetřování.

O požáru v areálu bývalého dětského tábora se hasiči dozvěděli ve čtvrtek krátce po desáté hodině večer. Na místo vyrazili profesionálové ze stanice Doksy a další tři jednotky dobrovolných hasičů. 

Když přijeli na místo, hořela celá hlavní budova a pět chatek. „Kvůli silnému větru a mrazivému počasí hrozilo rozšíření plamenů na koruny stromů,“ řekla mluvčí hasičů Pavlína Bílková. 

Jednotky nasadily tři vodní proudy, aby dostaly požár co nejdříve pod kontrolu. „Vzhledem k velké intenzitě požáru a nebezpečí jeho rozšíření byly na místo povolány další jednotky. Velitel zásahu vyhlásil 2. stupeň požárního poplachu,“ přiblížila Bílková. 

S ohněm nakonec bojovalo devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří nasadili šest proudů.

„Museli jsme zřídit kyvadlovou dopravu vody velkoobjemovými cisternami z nedaleké obce,“ sdělil velitel zásahu Tomáš Kohout. 

Fotogalerie

Hasiči zasahovali v dýchací technice. Použili i termokameru a osvětlovací agregát.

Krátce po jedenácté hodině se jim podařilo plameny lokalizovat a o hodinu později zlikvidovat.

Požár zasáhl celkem dvanáct chatek a zcela shořela i hlavní budova rekreačního areálu.

Zásah se obešel bez zranění. Škodu způsobenou požárem i jeho příčinu objasní až vyšetřovatelé hasičů ve spolupráci s policií.

Autor: