Nemocnice chystá večírek za 900 tisíc, zajišťuje ho společník mluvčího

  9:54
Téměř 900 tisíc korun bude stát vánoční večírek Krajské nemocnice Liberec. Akci zajišťuje agentura ŠIMMI AG, za níž stojí podnikatel Pavel Mikez a právě s ním spoluvlastní mluvčí nemocnice Václav Řičář společnost První maloskalská.

Nemocnice v Liberci. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

O zábavu zaměstnanců se postarají kapely Mig 21, Abba Star a Michal David revival. Právě Mig 21 se zpěvákem Jiřím Macháčkem je ve výčtu nákladů na večírek nejdražší položkou.

Kapela bude hrát za 320 tisíc korun. Kritiku, že krajská nemocnice zbytečně utrácí, její vedení odmítá. Akci bere jako benefit pro zaměstnance.

„Vzhledem k tomu, že zaměstnáváme 2 600 zaměstnanců na směny, tak nemají moc příležitostí se mimopracovně setkávat. Nefinanční benefity proto považujeme v současné situaci nedostatku personálu ve zdravotnictví za velmi důležité. Nemocnice má obrat přes tři miliardy korun, dlouhodobě hospodaří se ziskem, který využíváme právě i na benefity pro zaměstnance,“ uvedl mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Večírek zajišťuje společník mluvčího nemocnice

Večírek pro libereckou nemocnici zajišťuje agentura ŠIMMI AG. Stojí za ní podnikatel Pavel Mikez, známý například produkováním festivalu Benátská. Právě s ním spoluvlastní mluvčí nemocnice Václav Řičář společnost První maloskalská. ŠIMMI AG už pro nemocnici připravovala letos i Family Day ve Vesci. Za tuto akci inkasovala 794 tisíc korun.

Argumenty, že by nemocnice měla tyto peníze použít například na stavbu Centra urgentní medicíny, jsou podle Krajské nemocnice Liberec (KNL) liché.

„Můžeme mít skvělé přístroje, nová oddělení, ale to nejdůležitější jsou dnes naši lidé. Pokud nebude mít na nových pracovištích a na nejmodernějších přístrojích kdo pracovat, tak to jsou zbytečné investice. Situace u některých nemocnic v Libereckém kraji to jen potvrzuje. Navíc o své zaměstnance se nemateriálními benefity starají všechny firmy v kraji,“ dodal Řičář.

Ten zároveň upozorňuje na to, že KNL nedostává na svůj provoz žádné dotace a všechny investice si tak hradí z vlastních zdrojů.

Autor: