Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letošní dny evropského dědictví s unikátní vycházkou po stopách architektury

  8:01
Dny evropského dědictví otevřou v sobotu 9. a v neděli 10. září v Karviné běžně nepřístupné památky: velmi oblíbenou radnici nebo tři historické kostely, dva v centru a šikmý kostel v místní části Doly. Třešinkou na dortu a novinkou letošních dnů bude komentovaná prohlídka napříč architektonickými styly ve městě včetně Sorely - povede ji expert v sobotu 9. 9. a sraz bude ve 14 hodin u zámku Fryštát.

Na fasádě a střeše zámku Fryštát budou do srpna pracovat dělníci. | foto: www.zamek-frystat.cz

Zámek samotný bude dějištěm velkého setkání s historií, připraveny jsou speciální prohlídky s kostelem Povýšení svatého Kříže, s divadlem nebo oblíbenými jízdami v kočáře.

Otevřeny budou i kostely sv. Marka v centru Fryštátu, kam se běžně na prohlídky veřejnost nedostane, a také unikátní šikmý kostel svatého Petra z Alkantary v Dolech, což je dnes jediný funkční pozůstatek osídlení v dřívější Karvinné.

Město zve zdarma na prohlídky historické radnice na náměstí – po oba dny, prohlídky bývají velmi vyhledávané, protože běžně nejsou pracovní prostory přístupné vůbec – jednací síň rady, zasedačky a pracovna primátora města.

Více informací včetně harmonogramů najdete na: www.karvina.cz