Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letní počasí vydrží. V pátek ale zaprší.

  10:20
I přesto, že podle kalendáře je teprve duben, průměrné teploty, které stoupají k letním hodnotám, odpovídají spíše druhé polovině května a výraznou změnu meteorologové neočekávají ani v následujících dnech. Narušením bude jen přechod studené fronty, která v pátek přinese četné srážky. I přesto ale budou teploty nadále překračovat hranici 20 stupňů Celsia.
Slunce, počasí, opalování, léto

Slunce, počasí, opalování, léto - Mladí lidé využívají chvíle volna k odpočinku před slunečným počasím ve stínu na trávě v centru města. | foto: Radek MičaMF DNES

Dnešní odpolední teploty budou stoupat k 21 až 25 stupňům, překonat by měly i teplotní rekordy. V ohrožení je například ten z pražského Klementina, kde bylo v roce 1989 naměřeno 23,6 stupně. Večer se začne od jihozápadu zatahovat a přidají se srážky.

V pátek bude na většině území zataženo až oblačno, místy s deštěm, přeháňkami a ojedinělými bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 stupňů, odpoledne se vyšplhají na 18 až 22 stupňů.

Sobotní obloha bude převážně polojasná, ráno se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní minima se budou pohybovat mezi 9 a 5 stupni, odpolední maxima vystoupají na 19 až 23 stupňů.

Polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami by mělo být i v neděli. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, odpolední budou opět šplhat k letním teplotám mezi 21 až 25 stupni.

V pondělí nás čeká polojasná obloha, přechodně i zvětšená oblačnost s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 stupni, odpolední mezi 21 až 25 stupni.

Ani výhled na další dny neslibuje výraznější změny. Po úterních maximech v rozmezí 20 až 24 stupňů klesnou v dalších dnech teploty na 16 až 20 stupňů.