O provozování linky do Mnichova není zájem, dotovat ji hejtman nechce

  10:04
Vypršela lhůta, do které se mohli hlásit zájemci o provoz zrušené letecké linky z Brna do Mnichova. Radní o zahájení výběrové řízení rozhodli v březnu poté, co zkrachovala společnost British Midland Regional Limited. Nikdy nový zájem neprojevil.

Letecká společnost bmi regional představila letoun pro nově zřízenou linku Brno - Mnichov. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Lhůta na podávání nabídek vypršela v pondělí v poledne. Protože na kraj nepřišla ani jedna nabídka, o dalším postupu rozhodnou radní. 

Hejtmana Bohumila Šimka (ANO) to příliš nepřekvapilo.

„A to zejména v kontextu problémů, se kterými se v poslední době potýkají letecké společnosti a také s ohledem na nedostatek letadel nejen v Evropě, ale i ve světě. Náš tým bude samozřejmě pokračovat v jednáních s leteckými společnostmi a hledat další možnosti navázání leteckých spojení za přijatelných podmínek, ale v žádném případě nechceme jít cestou dotování linek stamilionovými částkami, jako některé jiné kraje,“ uvedl hejtman.

Linka z tuřanského letiště do Mnichova začala létat před čtyřmi lety, loni se dokonce počty spojů rozšířily na dva denně v každém směru od pondělí do pátku, v neděli jeden pár spojů.

Spoj do Mnichova využívalo kolem 2200 cestujících měsíčně. Loni kraj kraj zaplatil za provozování linky společnosti BMI regional necelých 22 milionů korun.

Autor: