Policie stíhá lékaře za vyhrožování záchrance a nepřevzetí pacienta

  9:42
Policisté stíhají lékaře Lužické nemocnice v Rumburku za nebezpečné vyhrožování a neposkytnutí pomoci. Podle vyšetřovatelů doktor slovně napadl posádku záchranky, která do nemocnice přivezla pacienta se zdravotními obtížemi, a toho odmítl převzít.

Lužická nemocnice v Rumburku | foto: Jiří Nýdrle, MF DNES

Konflikt se stal 1. srpna kolem patnácté hodiny. Z vyšetřování vyplývá, že službu konající lékař nebezpečně vyhrožoval a slovně a posunky útočil směrem k posádce rychlé zdravotnické pomoci.

„Pracovníkům hrozil tak, že v nich vzbudil obavu o život,“ řekla iDNES.cz  policejní mluvčí Petra Trypesová. O kterého doktora jde, nebo z jakého je medicínského oboru, mluvčí nesdělila.

Přivezený muž nebyl bezdomovec. Když ho zmíněný doktor odmítl převzít, ujal se pacienta v nemocnici jiný lékař. 

„Pracovníci záchranky pak písemně podali trestní oznámení, policisté vše prověřili a v pondělí zahájili trestní stíhání,“ upřesnila Trypesová. 

Lékař je vyšetřován na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí tři roky vězení nebo zákaz činnosti.   

Co přesně lékař posádce zdravotnické záchranné služby řekl a jak zněly jeho výhrůžky, není jasné. „S ohledem na probíhající policejní vyšetřování nebudeme případ komentovat,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.   

Podle Petra Dubravce, člena představenstva a ředitele Lužické nemocnice a polikliniky policie s vedením špitálu zatím nejednala. 

„Samozřejmě takové incidenty tolerovat nechceme. Uvedený lékař nadále vykonává svou činnost, obviněný není totéž co obžalovaný. Vyčkáme proto výsledků vyšetřování policie,“ upozornil Dubravec.