Karlovy Vary zažalují vlastní KV Arenu kvůli smlouvě o reklamě

  11:24
Karlovarský magistrát se chystá podat žalobu na vlastní KV Arenu. Chce docílit zrušení sporné a pro město nevýhodné smlouvy o reklamě mezi společnostmi KV Arena a Realistic, o jejímž uzavření bývalé vedení města netušilo.

KV Arena je nyní Realistic Arena, jak prozrazuje i nové logo na stěnách haly | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Podle primátorky Andrey Pfeffer Ferklové je žaloba pokračováním procesu, který nastartovalo už bývalé vedení města.

Předmětem sporu je partnerská smlouva, kterou uzavřel tehdejší jednatel KV Areny Vladimír Kvasnička s firmou Realistic. Na základě tříletého kontraktu měla sportovní hala po přejmenování na Realistic Arena získat celkem přibližně 5,8 milionu korun. Problém spočíval právě v tom, že bývalé vedení města nemělo o tom, že jednatel smlouvu uzavřel, ani ponětí.

„Z mého pohledu je tento postup naprosto nepřijatelný,“ komentoval vloni v dubnu smlouvu tehdejší primátor Petr Kulhánek. Podle něj se sice zástupci města a KV Areny shodli na hledání takzvaného titulárního partnera, konkrétní návrh ale měli společně probrat. K tomu ovšem nikdy nedošlo.

„Máme k dispozici srovnání s jinými městy. Částka, kterou KV Arena měla získat, je v tomto porovnání nižší, smlouva je tak pro město nevýhodná,“ uvedla současná první náměstkyně primátorky Hana Zemanová. Nevylučuje, že pokud město se žalobou uspěje, bude Realistic vyžadovat kompenzace. „Ty by šly za KV Arenou. Ta může následně peníze vymáhat po bývalém jednateli,“ dodala Zemanová.

Město k žalobě přistoupilo proto, aby mohlo začít hledat nového sponzora. Je tedy potřeba nejprve ukončit současnou smlouvu, o jejíž neplatnosti má rozhodnout právě soud.