Na sezonu jsou připraveni. Zlín, Meziříčí a Rožnov opravily krytý bazén

  16:12
Hned několik radnic v regionu se letos pustilo do rekonstrukce krytých plováren. Města načasovala práce tak, aby byly k dispozici brzy po konci letní sezony. Od poloviny září je přístupný padesátimetrový bazén v městských lázních ve Zlíně.

Krytý bazén ve Valašském Meziříčí. | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

„Zásadní práce máme za sebou. Zbývá ještě dobudovat whirlpool, což bychom měli stihnout do listopadu,“ řekl Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA Zlín, která plavecký areál spravuje.

Rekonstrukce za více než 30 milionů zahrnuje také různé technologické záležitosti. „Běžný návštěvník si jich ani nevšimne, ale pro provoz bazénu jsou velmi důležité,“ upozornil Matoušek.

Vadná hydroizolace a protékající voda do technického zázemí si vyžádaly opravu ve Valašském Meziříčí. „Voda protékala do suterénu budovy a poškozovala techniku. Musely se vybourat kachličky, hydroizolace i topení,“ popsal starosta Robert Stržínek.

Opravy přišly na skoro 15 milionů korun a zahrnovaly i rekonstrukci sprch a šaten. Bazén je otevřený od začátku října.

Za plného provozu se dělala rekonstrukce krytého bazénu v Rožnově pod Radhoštěm. Práce za 12 milionů byly vůbec největším stavebním zásahem od vzniku bazénu v roce 1994. Lidé zde mohou využít nových šaten, sprch, osušoven, toalet či parní komory včetně ochlazovacích bazénků. Přestavba zahrnovala i pokladnu a v rámci nového odbavovacího čipového systému přibyly turnikety.

„Prostory, které hojně využívá veřejnost, už takto výrazný zásah nutně potřebovaly,“ uvedl jednatel společnosti Krytý bazén Rožnov Stanislav Zlámal.

Větší rekonstrukci městských lázní plánují také ve Vsetíně. Na počátku roku tady vznikla nová relaxační zóna, nyní se chtějí zaměřit na technologické úpravy. Změnou projde systém vytápění a opravy se dotknou vzduchotechniky, zastaralých šaten či sociálního zařízení.

Projekt se zaměřuje i na výměnu obkladu bazénu – buď bude použita fólie, nebo keramika. Město nyní zpracovává projektovou dokumentaci. Celkový odhad nákladů na rekonstrukci přesahuje 21 milionů korun.