V Krkonoších opravují chodníky, zavřený je úsek z Růžové hory na Sněžku

  11:27
Kvůli opravám chodníků v Krkonoších dočasně uzavřou několik frekventovaných turistických cest. Zavřená je žlutá trasa na Sněžku v úseku Růžová hora - Sněžka, modrá přes Úpské rašeliniště, žlutě značená z Horních Míseček k bývalým Jestřabím Boudám a chodník kolem Černohorského rašeliniště.

Mostek přes Rudný potok v Obřím dole v Krkonoších znovu slouží (25. 5. 2017). | foto: Tomáš Kučera, MF DNES

Na turistickém chodníku z Růžové hory na Sněžku stavební firma zahájila štětování úseků nad odbočkou Traverz. 

„V místech s porostem kleče po obou stranách nelze cestářské práce
provádět při průchodu turistů,“ vysvětlil Pavel Klimeš ze stavební firmy, která úsek opravuje.

Chodník bude uzavřen každý pracovní den v době od 7.30 do 16.30 hodin. O víkendech a mimo pracovní dobu, popřípadě při trvalejším dešti, bude staveniště s opatrností průchodné. 

„Dokončení těchto úzkých úseků předpokládáme do poloviny července. K cestě na Sněžku je možné po dobu oprav využít lanovku na Sněžku, případně pěší trasy z Horní Malé Úpy nebo z Pece pod Sněžkou Obřím dolem,“ řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Zcela uzavřený je kvůli opravám povalový chodník přes Úpské rašeliniště. Dokončení prací předpokládají do konce září.

„Obchozí trasa vede po červeně značené cestě od Slezského domu Polskem na rozcestí Rownia pod Sniezka a po Jantarové cestě po žluté k Luční boudě,“ sdělil Drahný.

Fotogalerie

Letos správci dokončují také opravu chodníku mezi Horními Mísečkami a bývalými Jestřábími Boudami.

Rekonstrukce spočívá ve štětování a v horním úseku odstranění nepůvodního alkalického materiálu. Předpoklad dokončení je na konci srpna.

Poslední uzávěra se týká Naučné stezky Černohorská rašelina, kde pokračují v rekonstrukci chodníku, kterou zahájili už loni. Letos dokončí kompletní výměnu povalového chodníku za kvalitnější z dubového dřeva. Práce skončí v říjnu.

Další omezení na cestách mohou souviset s pracemi v lesích. V současnosti je až do konce června uzavřena modře značená cesta z Krakonošovy snídaně na rozcestí U Čtyř pánů. Aktuální informace o omezeních lze najít na stránkách Krkonošského národního parku.

Znovu otevřená je už naopak cesta po modré turistické značce Obřím dolem, kde starou lávku poničil sníh (více čtěte v článku Lávku v Obřím dole rychle spravili).

Autor: