U plánovaného dopravního terminálu ve Zlíně vznikne kruhový objezd

  10:06
Křižovatka ulic Vodní a Bartošova u autobusového nádraží v centru Zlína se změní. Nahradí ji kruhový objezd, který by měl lépe zvládat nápory dopravy. Už dnes je v dopravních špičkách křižovatka ucpaná, situace by ale mohla být mnohem horší, až se postaví plánovaný dopravní terminál a nedaleko od něho komerční objekt Fabrika.

Kruhový objezd má vzniknout místo křižovatky ulic Vodní a Bartošova. | foto: Google Street View

Zlínští radní se výstavbou kruhové křižovatky zabývali na svém pondělním jednání.

„Tato kruhová křižovatka bude jedním z uzlů zajišťujících dopravní napojení areálu bývalých Baťových závodů,“ nastínil náměstek primátora přes dopravu Michal Čížek.

Na okraji areálu vyroste komerční objekt Fabrika, vedle něj dopravní terminál. K němu bude nově zajíždět i městská hromadná doprava, takže hustota dopravy na křižovatce bude o hodně vyšší.

„Kruhová křižovatka bude průchodnější a bezpečnější než ta současná,“ ujistil Čížek.

Termín výstavby je závislý na tom, kdy se začne s dopravním terminálem, což by mělo být na konci příštího roku nebo na začátku roku 2020. Zřejmě o něco později se zahájí výstavba Fabriky.

Kvůli Fabrice se bude měnit i Vavrečkova ulice, která vede z továrního areálu nad Baťovým institutem. Narovná se a protne park u autobusového nádraží, který teď obchází. Nově se z ní bude odbočovat na frekventovanou Gahurovu ulici pouze doprava, dnes je to možné i doleva.

Úpravy cest v okolí budoucí Fabriky a dopravního terminálu bude platit především město.

Kruhový objezd má vzniknout místo křižovatky ulic Vodní a Bartošova (červená značka).

Kruhový objezd má vzniknout místo křižovatky ulic Vodní a Bartošova (červená značka).

Autor: