Muž v Kostelci střílel legální zbraní, zřejmě po rodinné hádce

  12:06
Dvaaosmdesátiletou ženu v Kostelci nad Labem postřelil ve středu večer příbuzný legálně drženou zbraní. Incidentu nejspíš předcházela rodinná hádka. Vyplývá to z policejního vyšetřování. Postřelená žena skončila ve vážném stavu ve vinohradské nemocnici.

Šestapadesátiletý střelec je v policejní cele, kde čeká na obvinění.

„V rámci prováděného šetření kriminalisté zjistili, že mělo dojít při incidentu k několika výstřelům, minimálně k jednomu uvnitř domu,“ uvedl mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

Fotogalerie

Incident se odehrál v rodinném domě nedaleko policejní stanice. Střelec pak byl během krátké chvíle zadržen a odzbrojen policejní hlídkou.

Důvodem střelby byla podle policistů nejspíš rodinná hádka. 

„V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, spáchaného ve stádiu pokusu, a kriminalisté nyní prověřují všechny okolnosti této události.“ 

Podle informací MF DNES se střelba odehrála na rodinné oslavě. Otec rodiny údajně ostatní ohrožoval zbraní, nakonec vystřelil na seniorku, kterou zasáhl.

V jakém příbuzenském poměru byli oba aktéři, Chalupa komentovat nechtěl. Podle neoficiálních informací neúmyslně vystřelil syn na matku. Kdy kriminalisté muže obviní, zatím není jasné.

„S ohledem na probíhající fázi trestního řízení nelze v současné době k případu poskytnout bližší informace,“ sdělil dopoledne Chalupa. 

Jak je na tom nyní postřelená žena, nemocnice komentovat odmítla. „K jejímu zdravotnímu stavu nemůžeme poskytnout žádné informace,“ řekla mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová.

Incident se odehrál v rodinném domě nedaleko policejní stanice v Kostelci nad Labem.

Incident se odehrál v rodinném domě nedaleko policejní stanice v Kostelci nad Labem.

Autor: