Řidič špatně upevnil paletu, v zatáčce skleněné tabule spadly na silnici

  18:46
O štěstí může mluvit řidič nákladního vozu, který na Olomoucku převážel skleněné tabule. Paletu se stojanem totiž nedostatečně upevnil a při příliš rychlém průjezdu zatáčkou zboží vysypal na silnici. Sklo ale neohrozilo žádné z projíždějících aut.

Z náklaďáku vypadl za zatáčkou stojan s tabulemi skla, který byl špatně upevněný a protrhl i plachtu nákladního prostoru. Dopadl na silnici v protisměru. | foto: Policie ČR

Stojan se skleněnými tabulemi vypadl z nákladního vozu na silnici mezi obcemi Topolany a Křelov v úterý v poledne.

„Řidič v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost povětrnostním podmínkám, zejména silnému nárazovému větru. Nedostatečně upevněná paleta se tak uvolnila a protrhla i plachtu nákladního prostoru,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Skleněné tabule poté dopadly na silnici do protisměru. V tu chvíli tudy neprojíždělo žádné auto, a tak se událost obešla bez zranění.

Přivolaní policisté při vyšetřování mimo jiné provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, která měla negativní výsledek. Pak mu za jeho přestupek udělili tisícikorunovou pokutu.

Fotogalerie

„Vzniklá škoda dosáhla výše dvaceti tisíc korun na nákladním voze a stejné částky na nákladu, poškození silnice je vyčísleno na tisíc korun,“ doplnil Hejtman.

Policisté z Olomoucka vyšetřovali nehodu způsobenou špatně upevněným nákladem i loni v srpnu, kdy se ve Velké Bystřici převrátil nákladní vůz a poničil čtyři auta poté, co se mu při průjezdu zatáčkou sesunuly na stranu převážené dřevěné brikety.

O několik měsíců dříve pak na sousedním Prostějovsku jen díky štěstí nemělo vážnější následky sesypání desítek ocelových tyčí z nákladního vozu hned vedle přechodu pro chodce.

Autor: