Rychlost byla fatální. Zemřelý řidič měl na tachometru víc než 160

  15:16
Policisté odložili vyšetřování loňské tragické nehody, při které se osobní auto „zapíchlo“ do motoru kamionu na silnici mezi Kralovicemi a Plasy. Havárii zavinil šofér osobního vozu, který při ní zemřel.

Tragická nehoda mezi Kralovicemi a Plasy, řidič osobního vozu srážku nepřežil. | foto: Krimi-Plzen

Uzavření případu potvrdila policejní mluvčí Iveta Kořínková. „Nebylo zjištěno, že by na tragické události měla podíl nějaká cizí osoba,“ vysvětlila mluvčí, proč policie případ odložila, a nikdo tak za ni nebude potrestán.

Policisté na případu pracovali od loňského 4. prosince. Tehdy se Renault Clio řítil po kilometr a půl dlouhém úseku přímé silnice, vjel do protisměru a čelně narazil do přijíždějícího kamionu.

Celá přední část osobního auta se doslova zapíchla do motorové části tahače. Kamion se částečně dostal mimo silnici. Jednadvacetiletý řidič renaultu byl na místě mrtvý.

Pro policisty byly při vyšetřování rozhodující znalecké posudky. „Jako možná příčina byla vyloučena i technická závada některého z vozidel,“ uvedla policistka Kořínková.

Fotogalerie

Podle informovaného zdroje byla fatální nepřiměřená rychlost. Ze znaleckého zkoumání vyplynulo, že osobní auto v okamžiku nárazu jelo rychlostí vyšší než 160 kilometrů v hodině. V místě je přitom maximálně povolená devadesátka.

I když jednou z prověřovaných verzí byla zpočátku i možnost sebevraždy, vyšetřování takový úmysl řidiče neprokázalo. 

Tragická nehoda se stala loni 4. prosince dopoledne, kdy se teplota pohybovala kolem nuly a na silnici první třídy v okolí Plas i Kralovic lehce sněžilo. Osobní auto jelo směrem od Kralovic na Plasy.

Původně k havárii letěl i záchranářský vrtulník. „Odvolali jsme ho. Řidič osobního automobilu utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ vysvětlil tehdy Martin Brejcha ze záchranné služby. Jednašedesátiletý šofér kamionu vyvázl bez zranění.    

Nehoda se stala asi kilometr a půl od místa, kde v říjnu opilý šofér náklaďáku smetl osobní auto. Senior v osobním voze nehodu nepřežil.

Autor: