Dodávka se střetla s nákladním autem, silnice na Hradec byla zavřená

  13:24,  aktualizováno  13. března 10:52
Čelní srážka dodávky s nákladním autem u Libřic uzavřela v úterý ráno silnici do Hradce Králové. Do nákladního auta pak ještě zezadu narazil osobní vůz. Dva lidé se zranili, hasiči museli vyprostit řidiče z dodávky.

Havárie se stala po půl osmé ráno na silnici druhé třídy mezi Libřicemi a Černilovem.

V táhlé zatáčce u Libřic se dodávka dostala do protisměru a narazila do nákladního vozu, který jel od Hradce Králové. Do náklaďáku pak narazilo ještě osobní auto.

„Řidič v dodávce Fiat Ducato přejel ze zatím nezjištěných příčin do protisměru, kde se srazil s nákladním autem značky Mercedes Benz, do kterého vzápětí zezadu narazilo osobní auto značky Alfa Romeo,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Záchranáři ošetřili celkem čtyři lidi, z toho dva mohli ponechat na místě. Dva muže přepravili do nemocnice.

Osmašedesátiletý řidič nákladního auta měl lehčí zranění ruky. Nejhůře dopadl třicetiletý řidič dodávky, kterého museli vyprostit hasiči.

„Byl těžce zraněný. Utrpěl mnohačetná poranění, sanitka ho převezla do hradeckého traumacentra,“ řekl mluvčí hradeckých záchranářů Ivo Novák.

Policisté nařídili u těžce zraněného muže odběr krve, aby zjistili, zda před jízdou nepil alkohol.

Dechová zkouška u osmadvacetiletého řidiče osobního vozu byla negativní, stejně jako u šoféra nákladního vozu.

Silnice byla uzavřena po část dopoledne kvůli záchranným pracím a odklízení následků. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hradce Králové a Jaroměře i dobrovolníci z Černilova.

Fotogalerie

Po zadokumentování nehody uvolnili vozidla zaklíněná do sebe a pomohli je naložit na odtah.

Vyteklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a uklidili vozovku. Provoz se podařilo obnovit po 11. hodině.

Okolnosti nehody dále vyšetřují policisté. Kvůli závadám zadrželi u dodávky i nákladního auta technické průkazy.

Na dodávce se škoda odhaduje na půl milionu, na mercedesu na 380 tisíc a na převáženém nákladu 100 tisíc korun. Na osobním autě vznikla škoda ve výši 70 tisíc korun.

V souvislosti s touto nehodou se záhy střetla ještě další dvě auta. Řidička osobního vozu Peugeot Partner, která stála v koloně vozidel směrem na Libřice, se totiž náhle rozhodla otočit zpět na Černilov.

Když manévr provedla, uviděla auto dobrovolných hasičů jedoucí se zapnutými majáky k nehodě. Snažila se mu vyhnout, ale srazila se s ním.

Tato havárie se obešla bez zranění. Zkouška na alkohol byla u šoféra hasičského vozu negativní, ale devětadvacetiletá žena nadýchala 0,4 promile a na místě přišla o řidičský průkaz. Škoda na autech se odhaduje na 45 tisíc korun.

Nehoda uzavřela silnici mezi Libřicemi a Černilovem na víc než tři hodiny.

Nehoda uzavřela silnici mezi Libřicemi a Černilovem na víc než tři hodiny.

Autor: