Metalistům vykradli zkušebnu, bubny za sto tisíc se našly u polní cesty

  15:56
Na vozík s naloženými bubny narazil kolemjdoucí muž u polní cesty na Brněnsku. Ukázalo se, že bicí souprava patří hudební skupině, které někdo vykradl nedalekou zkušebnu. Bubny se tak kapele vrátily, další nástroj a aparaturu však hudebníci postrádají.

Náhodný kolemjdoucí našel v křoví u polní cesty poblíž Přibic na Brněnsku ukrytý vozík s bubny. Zjistilo se, že vozík i bubny jsou kradené. | foto: Policie ČR

Zkušebnu death metalové skupiny Fatality ve Vranovicích vykradl neznámý pachatel v neděli.

Ve středu pak bubny s logem kapely náhodou objevil muž ukryté v křoví u polní cesty poblíž vedlejších Přibic. Ležely naskládané na přívěsném vozíku, o němž policisté zjistili, že je rovněž kradený.

„Myslím, že si tam zloděj lup schoval. Naštěstí bicí našel kolemjdoucí, který zavolal policii,“ uvedl zpěvák a kytarista skupiny Fatality Marek Veselý.

Podle něj měla nalezená bicí souprava hodnotu zhruba sto tisíc korun. „Zároveň nám ale ukradli také kytaru a tři zesilovače za dalších víc než sto tisíc. Ty se nám bohužel nevrátily,“ posteskl si Veselý.

Policie případ potvrdila. „Po pachateli pátráme,“ sdělil mluvčí David Chaloupka.

Skupině krádež zkomplikovala život nejen finančně, ale také kvůli koncertu příští týden. „Možná si něco budeme muset půjčit, ale snad to zvládneme,“ věří Veselý.

Autor: