Po krádeži zapadli autem v poli. Hlídce tvrdili, že si jen chtěli užít

  12:30
Cesta zlodějského páru od vykradené budovy v Brně skončila v poli. Strážníkům, kteří je objevili v uvázlém autě, se muž se ženou snažili namluvit hned několik verzí, jak se na nezvyklém místě ocitli. Ani do jedné však nezapadlo, proč s sebou mají pákové kleště a páčidlo.

(ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Auto na zabahněném poli zpozorovali v úterý dopoledne strážníci, kteří kontrolovali oblast brněnských Chrlic. Ve voze našli nezraněného muže a ženu. Začali se jich tedy vyptávat, co se přihodilo.

„Muž jim tvrdil, že na zasněžené silnici dostal smyk, po kterém s autem zapadl, a snaží se ho vyprostit. Strážníky však zaujalo, že kolem auta byla pohozená lopata, pletivo na stromky a rákosový koberec,“ informoval mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba.

Následně jeden ze strážníků objevil na nedaleké budově vypáčené dveře s poškozeným zámkem, kolem navíc vedly stopy odpovídající podrážce bot muže z auta. Pochybnosti o jeho slovech proto u hlídky ještě zesílily.

„Muž přiznal, že v objektu skutečně byl, a během chvíle ještě třikrát změnil vysvětlení, jak a kvůli čemu vlastně na místo přijel. Mimo jiné tvrdil, že chtěl s ženou pouze strávit intimní chvilku,“ přiblížil Šoba.

Když strážníci pod autem našli ukryté velké pákové kleště a uvnitř vozidla páčidlo, došla podezřelému muži slova.

„Hlídka kontaktovala majitele domu a třicetiletého muže pak předala republikové policii pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uzavřel Šoba.

Autor: