V ústecké Brné už zase někdo kálel do bazénu, město to začne trestat

  16:22
Na koupališti v Brné u Ústí nad Labem zaznamenali v minulých dnech další dva případy, kdy někdo z návštěvníků nakálel do vody. Od půlky července tak počet případů znečištění stoupl už na pět. Městu došla trpělivost, viníky chce odhalit a škody po nich vymáhat.

Jeden z bazénů na koupališti Brná byl v minulých dvou týdnech opakovaně znečištěn výkaly, proto areál kontrolují i strážníci. (31.7.2018) | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Nemám k tomu už co říci a nemám sílu to komentovat. Rozhodli jsme se postupovat radikálně a nahlásili jsme incident na policii jako vandalismus. Podobně budeme postupovat i, nedejbože, v dalších případech,“ řekla po posledním incidentu regionálnímu Deníku Martina Žirovnická, šéfka městských služeb, jež koupaliště provozují.

Fotogalerie

Do věci už se vložila i primátorka Věra Nechybová. Na základě jejího příkazu na areál nově dohlížejí strážníci pomocí kamer. Pokud budou viníci odhaleni, čeká je trest. 

„Nemůžeme podobné chování strpět. Požaduji, aby se kromě umístění kamer posílil i dohled na koupališti. Podle provozního řádu jsou návštěvníci povinni dodržovat osobní hygienu a odpovídají za škody, které způsobí provozovateli nebo ostatním. Budu proto trvat na vymáhání škod,“ uvedla k opakovanému znečišťování Nechybová.

Zrušeny odpolední slevy na vstupném

Městská policie už od středy na místo častěji posílá hlídky a městské služby zrušily odpolední slevy na vstupném, od 1. srpna platí po celou otevírací dobu základní sazba.

Vedení firmy se zároveň ohradilo proti řečem, jež se šíří zejména po Facebooku, že sociálně slabí, jimž diskutující incidenty přisuzují, nemusejí na koupališti platit vstupné. 

„Nic takového neexistuje. Pro všechny návštěvníky bez rozdílu je vstupné podle platného ceníku,“ zdůraznila Žirovnická.

Pouze v jednom z pěti případů je známo, kdo do bazénu potřebu vykonal. V neděli totiž chytil plavčík nezletilého chlapce přímo při činu. Nakálení do vody hoch odůvodnil slovy, že „to nestihl“.

Koupaliště v Brné je kvůli znečišťování pod přísným dohledem: