Sousedé pálí odpad, hlásil muž policistům. Ti zjistili, že u něj hoří

  13:14
Neobvyklý zásah si připsali policisté z Prostějovska, kteří vyjížděli kvůli oznámení muže, jenž uváděl, že jeho sousedé pálí odpad. Ukázalo se ale, že zdrojem zápachu je požár v domě volajícího, který si nevšiml kouře vycházejícího zpod dveří. Místo vyšetřování tak museli policisté hasit.

Muž přivolal policii kvůli podezření, že sousedé pálí odpad. Ukázalo se, že u něj doma hoří skříňka na nářadí. | foto: HZS Olomouckého kraje

Událost, o které policie informovala až nyní, se odehrála minulý týden ve středu v Kostelci na Hané.

„Před dvaadvacátou hodinou oznámil padesátiletý místní muž, že otevřel okno do dvora svého domu a zvenku cítí divný zápach. Uváděl, že má podezření, že někdo v sousedství pálí něco nepovoleného,“ popsal prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Poté, co na místo dorazila hlídka a začala situaci zkoumat, si ale policisté ve dvoře domu všimli, že zpod jedněch dveří vychází kouř.

„Po jejich otevření se zevnitř vyvalilo velké množství hustého dýmu, přes který zpočátku ani nebyl vidět jeho zdroj. Policisté ihned přivolali hasiče, a když se jim vzápětí podařilo přesněji identifikovat místo požáru, začali hořící dřevěnou skříňku na nářadí společně s mužem hasit,“ shrnul Kořínek.

Hasiče, kteří zanedlouho dorazili, nakonec už nebylo potřeba. „Po příjezdu zjistili, že majitel domu a policisté už požár společně uhasili. Vzhledem k nahlášené nulové škodě místo jen zkontrolovali a zásah ukončili,“ shrnula mluvčí krajského hasičského sboru Vladimíra Hacsiková.

Jak se ukázalo, příčinou požáru byla nedbalost oznamovatele. Ten odpoledne v místnosti brousil šrouby bruskou a jedna z jisker zřejmě odletěla do skříňky, kterou posléze postupně zapálila. Muž tak díky šťastné shodě náhod a všímavosti policistů odvrátil hrozbu požáru celého domu.

Autor: