Muž si posílal s třináctiletou dívkou erotické fotky, hrozí mu vězení

  14:16
Erotické fotografie si s nezletilou dívkou vyměňoval po internetu muž z Karlovarska. Posílal si s ní i zprávy se sexuálním podtextem a také ji stále lákal k osobnímu setkání. Teď jej za to stíhá policie.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Čtyřiadvacetiletý muž si s třináctiletou dívkou začal psát loni v lednu. Jejich konverzace plná erotických zpráv jim vydržela zhruba čtyři měsíce.

„Na sociálních sítích nabízel v té době nezletilé dívce posílání intimních fotografií, které si pak opakovaně vyměňovali. Dále s ní vedl konverzaci se sexuálním podtextem a požadoval po ní osobní setkání,“ uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Dívka se konverzaci s mužem nebránila, k osobnímu kontaktu se ale neodhodlala. Později začala jejich dopisování řešit policie. Kdo ji na konverzaci upozornil, ale Týřová neuvedla.

Karlovarští kriminalisté nyní muže obvinili z navazování nedovolených kontaktů s dítětem, za které mu hrozí až dva roky vězení.

„Tímto nevhodným chováním totiž nezletilou vydal v nebezpečí osvojení si návyků nevhodných pro její věk a předčasnému zájmu o sexualitu,“ zdůvodnila trestní stíhání Týřová.

Autor: