Mladík posílal do Rakouska konopí, ukrýval jej do balíků s oblečením

  12:58
Přes milion korun dokázal vydělat dvacetiletý muž z Uherského Hradiště na prodeji sušeného konopí do Rakouska. Drogu vždy dal do balíčku se značkovým oblečením a zásilku poslal poštou. Policisté v případu zadrželi celkem tři mladé muže a ženu z Česka a Rakouska.

Sušené konopí muž z Uherského Hradiště posílal do Rakouska. | foto: Celní úřad pro Olomoucký kraj

Podnikavý mladík konopí sám nepěstoval, sušinu vykupoval od svých dodavatelů.

„Zásilky o průměrné hmotnosti kolem čtyř kilogramů obsahující sušené konopí adresoval svému společníkovi do Rakouska,“ uvedla mluvčí olomouckých celníků Marie Bortlová.

Muž podle zjištění celníků od začátku letošního roku odeslal jedenáct balíků, přičemž poslední tři se podařilo odhalit a zadržet.

Pachatel si tak letos mohl prodejem sušeného konopí vydělat až 1,25 milionu korun.

Jeho výdělečnou činnost ukončil začátkem května velký zátah, do kterého se zapojily desítky českých celníků a policistů i kolegů z Rakouska.

Fotogalerie

Při třech domovních prohlídkách a dvou prohlídkách nebytových prostor zajistili 40 tisíc korun v hotovosti, profesionální pěstírnu v Rakousku, sušené konopí a osobní automobil.

Zadrželi tři Čechy a jednoho Rakušana ve věku od 20 do 25 let.

„Dva zadržené již policisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim až dvanáctiletý trest odnětí svobody,“ poznamenala Bortlová.

Autor: