Cizinci kvůli potyčce na Kolínsku hrozí až šestnáct let vězení

  10:26
Policie stíhá jednoho ze čtveřice cizinců, kteří na sebe v pátek na Kolínsku v obci Žiželice zaútočili nožem. Při potyčce jeden muž zemřel a další skončil v nemocnici. Zbylí dva utekli, policie je ale vypátrala. Jeden muž je trestně stíhán, druhý bude během dneška propuštěn, řekla iDNES policejní mluvčí Monika Schindlová.

„Včera zahájili krajští kriminalisté trestního stíhání jednoho z mužů. Obvinili ho z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrt. Také bude dán návrh na vzetí do vazby. Hrozí mu až 16 let vězení. Druhý muž bude během dne propuštěn,“ uvedla Schindlová. 

Fotogalerie

Tragická potyčka mezi čtyřmi cizinci se odehrála v pátek večer v obci Žiželice. Podle Schindlové se událost odehrála po deváté hodině večerní. „Přijali jsme oznámení o úmrtí. Po předchozí slovní rozepři se vzájemně napadli čtyři muži,“ sdělila.

Jeden muž zemřel, dalšího převezli záchranáři s bodno-řeznými ranami do nemocnice. Nyní je mimo ohrožení života. „Další dva cizinci z místa činu utekli. Hledala je letecká služba, asi dvě hodiny po nahlášení je pomocí termovize našli,“ uvedla Schindlová. 

Autor: