Kočka napadla majitelku i jejího syna, odchytit ji museli strážníci

  16:24
Strach z vlastní kočky donutil chovatele ze Zlína přivolat na pomoc strážníky. Zvíře je totiž napadlo a oni si s ním nevěděli rady. Kočka skončila v útulku, zřejmě poputuje do nové domácnosti.

Habešská kočka. (Ilustrační snímek).

Na Městskou policii ve Zlíně se prostřednictvím linky tísňového volání 156 obrátil ve čtvrtek muž, který uvedl, že jeho bývalou manželku a syna v jejich bytě napadla a poranila kočka.

„K prověření neobvyklé události tak na místo ihned vyrazila hlídka našeho útvaru kynologické služby,“ uvedl zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

Strážníkovi po příjezdu sedmačtyřicetiletá majitelka habešské kočky sdělila, že ji zvíře bezdůvodně napadlo, poškrábalo ji a pokousalo na různých místech těla. Sebevědomá agresivní kočka se později pustila také do jejího mladistvého syna, který přispěchal mamince na pomoc.

„Vzhledem k tomu, že majitelka měla strach zůstat s agresivní kočkou společně doma, odvezla hlídka mazlíčka do útulku pro zvířata v nouzi. Majitelce i jejímu synovi bylo doporučeno vyhledat ošetření a následující den řešit osud kočky přímo s pracovníky útulku,“ poznamenal Janík.

Žena se kocoura vzdala, nechce totiž riskovat případné další útoky. Zvíře tak po nezbytné karanténě útulek zřejmě v nejbližších dnech nabídne novým zájemcům.

„Upozorňujeme v této souvislosti, že chov domácích zvířat, obzvláště v podmínkách bytového domu, klade vždy zvýšené nároky na samotné zvíře, ale především na jeho chovatele. Zvíře není věc, nýbrž živý tvor, který má své potřeby, nálady, chování a temperament. A proto by pořízení roztomilého domácího mazlíčka měla vždy předcházet podrobná úvaha, jestli je v silách chovatele mnohaletý společný vztah úspěšně zvládnout,“ zdůraznil zástupce zlínských strážníků.

Ti museli zasahovat proti agresivní kočce v kuriózním případu také před třemi lety (viz též Kočka odmítla nápadníka a zranila jeho majitele. Na pomoc volal strážníky)

Autor: